czwartek, 13 sierpnia, 2020
poszewki jedwabne na poszuszki

Dlaczego warto wybrać pościele jedwabne?

poszewka jedwabna na poduszkę

Dlaczego warto wybrać pościele jedwabne?

Pościele jedwabne to świetna propozycja do naszych sypialni. W ten sposób uzyskujemy komfort użytkowania, elegancki wygląd sypialni, przytulność, a także niezwykle efektywny sposób na pielęgnację naszej skóry. Do tego idealnie nadaj się poszewki jedwabne, które zapewniają nawilżenie skóry oraz włosów. Podczas snu się nie łamią i nie niszczą. Dodatkowo posiadają odpowiednie nawilżenie i odżywienie, co w przypadku innych rodzajów tkanin praktycznie jest niemożliwe. Tego typu produkty tekstylne idealne są dla osób, które kochają naturalne produkty. Poszewki jedwabne uszyte są z tkaniny w pełni ekologicznej z naturalnych surowców. Wykonane są z jedwabnych nici najwyższej jakości, starannie dobranych do luksusowej pościeli.

poszewka jedwabna na poduszkę
poszewka jedwabna Silk

Należy zwracać uwagę na to jaki jaką pościel kupujemy, czy jest to produkt z jedwabiu naturalnego, czy jednak ze sztucznego.

Okazuje się, że sztuczny jedwab nie ma tych samych właściwości naturalny, porównując skład chemiczny jedwabiu dzikiego i pochodzącego z hodowli, wyróżnia się spore różnice. Sztuczny jedwab uzyskiwany jest zazwyczaj z włókien celulozy, jest on łatwopalny, nie posiada cech jedwabiu naturalnego, tak jak odporność na wgniecenia.

W łatwy sposób można odróżnić sztuczny jedwab od naturalnego, np. po tym, że naturalny jedwab skrzypi przy pocieraniu. W dotyku jedwab sztuczny nie jest jednorodny, bo znajdują się tam grudki ze względu na skomplikowany proces produkcji.

Cechą charakterystyczną powierzchni jedwabnych jest to, że posiada błyszczącą, nierównomierną powierzchnię. Co ciekawe jeden kolor przędzy może mienić się wieloma odcieniami, struktura włókna jedwabiu jest gładka. Do stworzenia przędzy trzeba wiele włókien splecionych w nici, wtedy światło odbija się w nich pod różnym kątem.

Połysk jedwab zyskuje dzięki warstwie strukturalnej białka, która wchodzi w skład nici jedwabnych.

Właściwości naturalnego jedwabiu

Naturalny jedwab posiada szereg właściwości, które będą niezwykle przydatne i dzięki nim możemy zakupić praktyczną i elegancką pościel, czy dodatki jedwabne. Posiada on właściwości izolacyjne, zapewnia izolacją cieplną porównywalną do wełny, która jest bardzo dobrym izolatorem. Ta zaleta wykorzystywana jest w przypadku produkcji dywanów. Dywany jedwabne bardzo dobrze nadają się do wyłożenia podłogi w pokojach na parterze.

Jedwab powiada właściwości antystatyczne, nie przyciąga kurzu, łatwo się go czyści, tkaniny nie elektryzują się, ponieważ zawierają jony dodatnie i ujemne, mogą również chłonąć dużo wilgoci.

Jest to bardzo praktyczny materiały, który się nie gniecie, dlatego też idealnie sprawdza się pod postacią jedwabnych pościeli, zasłon, czy dywanów. Higroskopijność to kolejna ważna cecha, materiał jedwabny może wchłonąć do 30% objętości bez wrażenia, że jest mokry.

Sprawdza się on więc w regulowaniu wilgotności w domu, bardzo szybko schnie.

Dlaczego pościel jedwabna nas zachwyca?

Pościel jedwabna posiada niezwykłe właściwości zdrowotne, włókna jedwabne wykazują właściwości hydrostatyczne i hypoalergiczne. Dzięki temu uzyskuje się tkaniny idealnie skomponowane dla alergików, osób o wrażliwej skórze, mające problemy typu atopowe zapalenie skóry. Bardzo dobrze sprawdza się również jako pościel dla niemowląt i dzieci, które mają szczególnie wrażliwą skórę na podrażnienia, a także negatywne skutki tkaniny z dodatkami sztucznych włókien.

Można więc powiedzieć, że pościele jedwabne świetnie sprawdzają się u osób zwracających uwagę na jakość, wygląd tkanin, a także właściwości zdrowotne.

Walory estetyczne pościeli jedwabnej

pościel jedwabna
silk.pl – pościel jedwabna

Pościele jedwabne pięknie się prezentują, mają delikatną, gładką powierzchnię, a w jasnych barwach świetnie komponują się z nowoczesnymi sypialniami. Bardzo ładnie wygląda gładka, biała pościel jedwabna zwłaszcza we wnętrzach minimalistycznych. W stylu skandynawskim to właśnie biel jest dominującym kolorem. Pościele jedwabne posiadają pięknie lśniącą powierzchnię, która może kojarzyć się nam z luksusem, idealnie sprawdzi się także w sypialniach w stylu klasycznym, czy glamur.

W przypadku stylu glamour pościele i dodatki z połyskiem są bardzo pożądane, tak więc jedwab spełnia te oczekiwania. Oprócz jedwabnych pościeli i narzut na łóżko można do takiej aranżacji wykorzystać również piękne zasłony, dywany wykonane z jedwabnych nici.

Zwolennicy prostych rozwiązań wybiorą niewątpliwie modele posiadające gładkie propozycje, natomiast osoby, które lubią dynamiczne, ciekawe wzory pokuszą się o propozycje wielobarwne. Naturalny jedwab dobrze przyjmuje barwniki, kolor biały jest kolorem naturalnym i można go barwić na wiele kolorów, można też dodatkowo go wybielić.

W tym celu używane są zazwyczaj delikatne substancje. Jedwabne tkaniny bardzo często proponowane są w naturalnym kolorze białym o lekko kremowym odcieniu. Takie właśnie propozycje możemy odnaleźć szukając odpowiedniej pościeli do naszej sypialni. Co ciekawe barwiony jedwab naturalny jest materiałem posiadającym trwały kolor, ponieważ główne budulce jedwabiu sprawiają, że cząsteczki barwnika wnikają głęboko do materiału, nadając mu mocną, trwałą barwę. Odpowiednio przygotowany barwnik można wykorzystywać do barwienia gotowych tkanin, nie tylko przędzy.

prześcieradło jedwabne
jedwabne prześcieradło z gumką

Odpowiednie, ulubione barwy pościeli sprawią, że w łóżku świetnie się odpoczywa, a walory jedwabiu zapewniające zdrowie i piękno skóry. Osoby ceniące sobie wysoką jakość powinny szczególnie podkreślić jedwab w swojej sypialni, bo oprócz pościeli, poszewek, poduszek, czy narzut na łóżko, idealnym dodatkiem będą również zasłony jedwabne, które wyglądają niezwykle elegancko i luksusowo. Produktów z jedwabiu jest bardzo dużo, firmy zajmujące się szyciem z tego typu tkanin oferują piękne poduszki, narzuty, pościele, prześcieradła, zasłony, czy obrusy, które posiadają w swoim składzie jedwab.